O mnie

MOJE

 

Czas najwyższy się przedstawić. Po kilku dniach spędzonych nad tym blogiem, zupełnie o tym zapomniałem. Nazywam się Andrzej Czechowski.
Od zawsze fotografuję. W rodzinnym domu pojawił się Zenit XP i się zaczęło. Potem przez chwilkę, zagościł w domu aparat na owe czasy „marzenie”. Praktica, bo o nim mowa, niestety był obiektem przywiezionym z NRD i podlegał spieniężeniu. Następnie, ktoś w tych samych celach przywiózł z ZSRR obiektyw 135 mm i to był odjazd. Pasja przerodziła się w zawód za sprawą mojego mistrza Pana Witona, u którego miałem przyjemność praktykować. Wtedy nie rozstawałem się z aparatem. Miałem przyjemność zarejestrować pierwsze strajki w moim rodzinnym mieście i co może się na dzisiejsze czasy wydać śmieszne…grafity na murach starego młyna. Chyba takie obrazki w mojej głowie, ukształtowały moje postrzeganie świata za pomocą aparatu fotograficznego.
Szczególnie interesuje mnie fotografia reportażowa. Chwytanie życia takim, jakiego nie jesteśmy w stanie uchwycić w codziennym wirze obowiązków i pośpiechu. Fascynują mnie ludzie i ich reakcje. Fotografowanie z pozoru prozaicznych, codziennych czynności daje mi wiele zadowolenia i pozwala pokazać wszystko to, czego nie zauważymy nieuzbrojonym okiem. Mimika, gesty, ruch, to wszystko razem pokazuje nam nasza odmienność i istotę działania.
W moim blogu, postaram się uchwycić moja własną wizje świata, patrząc przez obiektyw aparatu fotograficznego.
Zapraszam do komentowania moich prac i podzielenia się opinią i doświadczeniem. Nikt nie jest doskonały i każdy komentarz jak i korespondencje postaram się traktować jak lekcję i materiał do wyciągnięcia wniosków.
Pozdrawiam serdecznie
Andrzej Czechowski